Убиство во Германија: Ја уби сопругата, а нејзиното тело го криеше во торба

Од:

Германската полиција уапси маж осомничен дека пред седум години ја задавил својата сопруга во близина на Ахен.

Распаднатото тело на исчезнатата Дорота Г. беше пронајдено во торба во заклучена шупа на имотот на нејзината свекрва.

Полицијата го уапсила нејзиниот сопруг Манфред Г.(41) во куќата на неговите родители.

Тој е осомничен дека ја задавил сопругата во нивната куќа на денот на нејзиното исчезнување на 18 октомври 2016 година.

По нејзиното исчезнување, полицијата ја пребарала нивната куќа и шумата околу неа и не нашла ништо, додека Манфред тврдел дека се скарале и дека после тоа го напуштила нивниот дом.

Во меѓувреме, Манфред се преселил кај мајка си, а со себе наводно го зел телото на сопругата.

Полицијата истражува каде го криел телото во претходните години, додека при уште еден претрес во куќата на парот била пронајдена дамка на поткровјето. Истражителите се сомневаат дека таму имало торба со тело.

Дорота на денот на исчезнувањето имала 29 години.

Би можело да ве интересира

Обвинителството не бара притвор за адвокатот на Палевски, но ги продолжува проверките дали бил инволвиран

Александар Тодески

Мајката на Вања: Сето ова ми е нереално, важно ми е само да ја дознаам вистината

А1он

Спасовски: Ќе има кривична пријава за возачот на Палевски, адвокатот е задржан во полициска станица

Александар Тодески

Стојков, адвокатот што го возеше Палевски во Србија притворен, обвинителството утре ќе одлучува дали ќе бара притвор

Адвокатот Стојков кој го однесе Палевски во Белград на распит во полициска станица

Александар Тодески

Откриен убиецот на дедото од Крива Паланка: уапсен 27-годишник, поднесена и пријава