Во Диселдорф експлодираше киоск, загинаа три лица, 16 се повредени

Од:

Три лица загинаа, а 16 се повредени при експлозија на киоск во текот на ноќта во станбена зграда во германскиот град Диселдорф, јавуваат германските медиуми.

Според германските медиуми, од 16-те повредени двајца се во животна опасност по експлозијата и пожарот во станбената зграда.

Од противпожарната служба соопштија дека киоскот е целосно опожарен, а пожарот се проширил и на првиот кат од станбената зграда.

Би можело да ве интересира

Германија го повика турскиот амбасадор на разговор поради прославата на Демирал на ЕУРО

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Експлозија во фабрика за оружје во Арканзас

(ВИДЕО) Eксплозија во Турција, четири лица загинаа, над 20 се повредени

Горан Наумовски

Судир меѓу полицијата и демонстрантите на конгресот на АфД, не се знае дали има повредени

Горан Наумовски

Се зголемува бројот на антисемитски инциденти во Германија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Во Германија: Полиција влезе во училишна зградата, учениците затворени во училниците

Горан Наумовски