Уапсен е заменикот на Шојгу, осомничен е дека примил поткуп

Од:

Рускиот заменик-министер за одбрана Тимур Иванов е приведен под сомнение за примање мито.

– Заменик министерот за одбрана на Русија, Тимур Владимирович Иванов е приведен поради сомнение дека сторил кривично дело примање поткуп – објави Истражниот комитет на својот канал Телеграм.

Во 2012 година, Иванов беше вицепремиер на Московската област, додека подоцна беше генерален директор на државното претпријатие Оборонстрој.

Во 2016 година, со претседателски указ, Иванов беше назначен за заменик началник на Министерството за одбрана.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Уапсен најдобриот голфер на светот

Предраг Петровиќ

Кочанчанец удрил девојка со пиштол и дивеел во кафеана – уапсен е

Анита Петровска Рајковиќ

Двајца странци уапсени на граница – еден возел со фалс германска дозвола, а другиот со украдено возило

Анита Петровска Рајковиќ

Претреси во Битола, приведени двајца дилери, пронајдена дрога

А1он

Дали Муареми бил уапсен во Дубаи, па пуштен на слобода – Официјални информации се уште нема

Александар Тодески

Приведен 23-годишен дилер во гостиварско

А1он