Тројца Палестинци убиени на границата меѓу Појасот Газа и Израел

Од:

Тројца Палестинци беа убиени од израелски војници во северниот дел од Појасот Газа, соопшти палестинското Министерството за здравство.

Израелската армија нагласи дека пукале од хеликоптер и тенк врз „сомнителни вооружени лица“ близу границата меѓу Појасот Газа и Израел.

Неколку часа претходно три проектили биле испукани од Појасот Газа кон јужниот дел од Израел од која една паднала до град близу границата.

Би можело да ве интересира

Нетанјаху: Израелски авион го надлета Судан, знак за подобрување на односите

Ана Ололовска

Ганц: Ќе формирам влада без Нетанјаху и без арапските партии

Драган Поповски

Израел спречил хакирање на телефоните на војниците

Захарова: Израелските воздушни напади ја дестабилизираат Сирија

Абас подготвен да ги продолжи мировните преговори со Олмерт

Ана Ололовска

Протести на Палестинците на Западниот брег против планот на Трамп

Ана Ололовска