Швајцарија: 80-годишен маж ограбил банка

Од:

Осумдесетгодишен маж бил уапсен денеска во Швајцарија под сомнение дека ограбил банка во близина на кантонот Луцерн.

Осомничениот признал дека во декември минатата година извршил грабеж во банката, објавија од обвинителството.

Засега е нејасно дали осомничениот бил вооружен или колку пари украл, а веднаш по грабежот полицијата објавија фотографија од човек со маска на лицето и сина пластична ќеса.

Би можело да ве интересира

Аукција на одземени луксузни автомобили од синот на претседателот на Екваторска Гвинеја

Основан Македонско – Швајцарски бизнис клуб

А1он

Швајцарската полиција спровела тајна акција во Австрија

Ана Ололовска

Се урна авион на Алпите, помеѓу загинатите и едно дете

Швајцарија суспендираше враќање мигранти во Хрватска

ХСБЦ ќе и плати на Белгија речиси 300 милиони евра поради обвинувања за даночни измами