Пукање во Франција: Шестмина повредени

Од:

Шест лица се ранети во вооружен конфликт во францускиот град Гренобл, пренесува Фигаро повикувајќи се на судски извор.

Според француските медиуми, полицијата интервенирала во вторникот околу еден часот по полноќ, во квартот Вилнев, а никој од повредените не е во животна опасност.

Полицијата била повикана од граѓани кои пријавиле дека слушнале истрели пред галерија.

Меѓу повредените има четворица млади мажи на возраст од 18 до 26 години.

Би можело да ве интересира

Кривична за маж кој со автоматска пушка пукал на свадба во велешко

А1он

(ВИДЕО) Оружен инцидент трае со часови во Птуј: Вооружен маж пука од балкон

Горан Наумовски

Вучиќ: Убиените се Срби од Косово, убиени со снајпер, се побуниле против теророт на Курти

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Уапсениот напаѓач од Бањска приведен во станица во Косовска Митровица

А1он

Се држи свештеник на нишан? Оклопни возила и вооружени лица во дворот на манастирот Бањска

А1он

Воен аналитичар: „Оклопното“ возило во Бањска делува како „гаражна“ модификација на теренец, а не на српската полиција

А1он