Едно лице загина, а најмалку едно е рането во напад со нож во Бордо

Од:

Едно лице загина, а најмалку едно е рането во напад со нож во францускиот град Бордо, јавија денеска локалните медиуми, повикувајќи се на полициски извори.

Според медиумите, полицијата го убила напаѓачот.

Не е познато дали напаѓачот бил единствената жртва.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Франција изгуби контрола на делови од Нова Каледонија, истрели и експлозии одекнуваат низ островот

ВИДЕО: Напад на синагога во Франција, полицијата го уби напаѓачот

(ВИДЕО) Франција прогласи вонредна состојба во Нова Каледонија

Горан Наумовски

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Нови детали од оружениот инцидент во Франција, од непосредна близина пукале кон полицајците

Горан Наумовски

Франција ќе достави дополнителна воена помош за Украина

Нова Каледонија: Во протестите повредени се над 50 полицајци, опожарени се 50 продавници и 200 автомобили