Полска забрани влез на руски и белоруски камиони во земјата

Од:

На товарните камиони регистрирани во Русија или Белорусија ќе им биде забранет влезот во Полска, јавува полската новинска агенција ПАП.

Полскиот министер за внатрешни работи Мариуш Камински вчера потпиша наредба за забрана за влез на камиони од Белорусија во Полска.

Ограничувањето се однесува на камиони, трактори, приколки и полуприколки регистрирани во Белорусија или Русија и ќе стапи на сила на 1 јуни „до натамошно известување“, соопшти новинската агенција.

Би можело да ве интересира

Помпео: „Америка ја изгуби моќта да ја контролира Русија“

(ВИДЕО) Голем протест против властите во Варшава, дојдоа милион луѓе

Горан Наумовски

УЕФА ги враќа руските клубови во европските натпреварувања

Русија за протерувањето на свештениците од Бугарија: Провокација по евроатлантските насоки за која ќе има одговор

Русија: На наша територија се урна бомбардер Су-34

Злосторство во Полска: Пронајдени тела на три бебиња, мајката осомничена за убиство и инцест

Горан Наумовски