Пирати киднапираа танкер во Лагос

Од:

Пирати киднапираа танкер за превоз на нафта, во сопственост на сингапурска компанија. На бродот се наоѓаат 23 членови на екипажот.

dobivaj vesti na viber

Ова е трет напад во последните две недели во Гвинејскиот залив.

Во ова подрачје од почетокот на годинава, имало вкупно 37 напади, вклучувајќи киднапирање и убиства.

Би можело да ве интересира

Уапсен генералниот сметководител на Нигерија, проневерил околу 200 милиони долари

Ана Ололовска

Активисти на Гринпис блокираа влез на грчки танкер со руска нафта во пристаниште на југот од Англија

А1он

Стравот од рецесија ја намали цената на нафтата под 107 долари

А1он

ИЕА: ЕУ и понатаму е главен пазар за руската нафта

А1он

Германија ќе ги преземе клучните компании во случај на ненадеен прекин на рускиот гас, тврдат информирани извори

А1он

Руското производство на нафта со остар пад, експерти предвидуваат лоши сценарија

Leave a Comment

five × 2 =