Пирати киднапираа танкер во Лагос

Од:

Пирати киднапираа танкер за превоз на нафта, во сопственост на сингапурска компанија. На бродот се наоѓаат 23 членови на екипажот.

Ова е трет напад во последните две недели во Гвинејскиот залив.

Во ова подрачје од почетокот на годинава, имало вкупно 37 напади, вклучувајќи киднапирање и убиства.

Би можело да ве интересира

Пад на цената на нафтата по појавата на нов сој на коронавирус

А1он

Пекинг разговара за снабдувањето со нафта со земјите производители и со земјите потрошувачи

А1он

Бајден: Резервите на нафта во САД ќе ги намалат цените на горивата

А1он

САД им предлагаат на големите купувачи координирана продажба на нафта од стратешките резерви

А1он

Боко Харам го засилува влијанието на запад од Нигерија, заробени шест локални заедници

А1он

Зголемени цените на нафтата на меѓународните пазари

А1он

Leave a Comment

1 × three =