Невреме во Британија, едно лице повредено

Од:

Велика Британија беше погодена од невреме, проследено со ветрови кои достигнаа брзина од 97 километри на час, при што едно лице е сериозно повредено во Лондон, јавуваат британските медиуми.

Според „Ивнинг Стандард“, 50-годишен маж се здобил со сериозни повреди во јужниот дел на Лондон кога врз него паднало дрво.

Невремето го наруши и нормалното одвивање на сообраќајот. Главната железничка линија, која ги поврзува Шкотска и Англија, беше затворена поради поплавени шини меѓу Карлајл и Локерби.

Обилните врнежи од дожд ќе траат сè до утринските часови, а во сила е жолт метео-аларм во областа Глазгов.

Би можело да ве интересира

Сомнеж за појава на коронавирусот во Велика Британија

Драган Поповски

Лондон: Очекуваме ширење на епидемијата на коронавирусот

Драган Поповски

Индипендент: ЕУ се закани на Британија со санкции ако Лондон не почне со царински проверки во Ирско море

Ана Ололовска

Уапсени 23 лица кои илегално внесле околу 10.000 мигранти во Велика Британија

Ана Ололовска

Британскиот Претставнички дом ги отфрли промените на предлог-законот за Брегзит

Драган Поповски

Технолошки инвестиции во Велика Британија во вредност од 13 милијарди фунти

Ана Ололовска