Нападната американска база во Ирак, има и повредени

Од:

Неколку лица се повредени по воздушен напад врз американска база во Ирак.

Најмалку десет проектили биле испукани кон базада ал-Асад во западниот дел од Ирак. Нанесена е и сериозна материјална штета која се уште се проценува.

Засега не е познат точниот број на повредени, ниту пак дали има загинати во овој напад.

Би можело да ве интересира

Се уште не е идентификуван напаѓачот врз градоначалникот на Арачиново, трет напад врз него за година и пол

Орце Костов

ВИДЕО: Крвав напад со нож во САД, четворица мртви

Се зголемува бројот на загинати во терористичкиот напад во Москва, едно од повредените лица почина

Горан Наумовски

Бројот на повредени во нападот во Москва се зголеми на 360

Горан Наумовски

ФСБ: Зад нападот во Москва стојат САД, Велика Британија и Украина

Горан Наумовски

(ВИДЕО) За масакрот во Москва уапсен е татко и неговите двајца синови, им помагале на терористите