Најмалку 25 лица загинаа во поплави во Индија

Од:

Најмалку 25 лица загинаа во поплавите предизвикани од монсунски дождови во индиската држава Тамил Наду, а повеќе стотици луѓе се евакуирани, соопштија денеска локалните власти.

Според индиските медиуми, 17 луѓе загинаа кога поради дождот се урнал ѕид во градот Коимбаторе, а осуммина го загубија својот живот во други инциденти предизвикани од поројните дождови.

Властите тврдат дека ситуацијата во Ченај сега е под контрола.

Во монсунските дождови во Тамил Наду во 2015 година загинаа повеќе од 250 лица.

Би можело да ве интересира

Бизарна казна во Индија: соблекле жена и ја терале гола да шета низ село

Жарко Настоски

Почина водач на индиска секта со 38 жени и 89 деца, имал висок притисок

Жарко Настоски

Индија: Невеста починала на свадбата, младоженецот уште веднаш се оженил за сестра ѝ

Жарко Настоски

ВИДЕО: Индусите му се молат на двоглаво теле во надеж дека ќе ја избрка короната

Жарко Настоски

Најмалку 25 лица починаа од труење со алкохол во Индија

ВИДЕО: Двоен освојувач на олимписки медал уапсен за убиство

Катерина Павлова-Николовска