Ковчегот ќе биде префрлен во погребната кола, кралското семејство ќе го продолжи патувањето со автомобили

Од:

Ковчегот ќе биде префрлен од кочијата во погребната кола, која ќе го продолжи патувањето до Виндзор.

Кралот и неговата сопруга, принцот и принцезата од Велс и членовите на кралското семејство ќе патуваат со автомобили во Виндзор.

Би можело да ве интересира

Писмо на кралицата Елизабета од 1966 година продадено на аукција во Германија

Ана Ололовска

Официјално откриен надгробниот споменик на Елизабета Втора

Ана Ололовска

Погребот на кралицата Елизабета го надмина тој на Тито по посетеност

А1он

Елизабета Втора штотуку е погребана, а веќе се прават планови за нов кралски погреб

А1он

(ВИДЕО) Кралот Чарлс повторно ја шокираше јавноста: Прескокна црнец додека се ракуваше со ожалостените

А1он

Трамп го исмејуваше Бајден за тоа каде седел на погребот: Да бев јас, ќе бев во првиот ред

А1он