Хорор во Индија: По караница си ја убил девојката па ја исекол на 35 парчиња

Од:

Афтаб Амен е обвинет дека ја задавил својата девојка пред да го распарчи нејзиното тело на 35 парчиња и да ги фрли нејзините останки. Афтаб Амен Понавала (28) ја нападнал својата девојка Шрада Валкар (26) на 18 мај, откако имале жестока расправија, соопшти полицијата. Се верува дека потоа го исекол нејзиното мртво тело и ги фрлал остатоците парче по парче 18 дена во шумата Мехраула во Делхи.

Полицијата соопшти дека обвинетите секое утро во 2 часот наутро патувале на местото за да ги отстранат деловите од телото откако ги чувале во фрижидер.

„Двојката се заљуби додека работеше во Мумбаи и дојде во Делхи кон крајот на април или првата недела откако се соочија со семејни осуди. Обвинетиот го чувал телото на жената во фрижидер и во неколку наврати го транспортирал“, изјавил полицискиот претставник Анкит Чаухан.

26-годишната Шрада работела во телефонски центар во Мумбаи кога се сретнале, пренесува NDTV. Почнале да излегуваат и се преселиле заедно, но биле принудени да се преселат во Делхи кога нивните семејства не ја одобрувале нивната врска.

Во ноември, таткото на жртвата, Викаш Мадан Валкар, поднесе пријава за исчезнато лице во полицијата во Мумбаи. Случајот потоа бил префрлен на полицијата во Делхи, откако нејзиниот татко рекол дека се сомнева во вмешаноста на Понавала во нејзиното исчезнување. На 8 ноември, нејзиниот татко пристигнал во станот за да ја најде вратата заклучена и и рекол на полицијата дека се плаши дека неговата ќерка била киднапирана и дека Понавала често ја тепал.

Понавала беше уапсен само неколку дена подоцна пред полицијата да соопшти дека го признал убиството – кажувајќи им како ја убил Шрада и како го отстранил нејзиното тело. Полицијата потврди дека останките се откриени во шумата Мехраули, но не соопшти дали се работи за луѓе. Полицијата не го нашла ножот за кој исто така се вели дека бил употребен.

Би можело да ве интересира

Се урнаа два авиона на индиските воздухопловни сили, еден пилот загина

Ана Ололовска

Јапонија и Индија одржаа прва заедничка вежба со борбени авиони

Ана Ололовска

Град во Индија почна да тоне поради непланската градба

А1он

ВИДЕО: Човек од Индија сакал да влезе во воз кој веќе тргнал, за малку не бил згмечен

Ана Ололовска

Индискиот производител на сируп го прекинува производството по смртта на 19 деца

А1он

Најмалку осум лица загинаа во стампедо на политички митинг во Индија

А1он