Франција: Русија претставува закана за кибер безбедноста на НАТО

Од:

Францускиот министер за Европа и внатрешни работи Жан-Ив Ле Дриан тврди дека дејствијата на Русија претставуваат закана за земјите од НАТО.

– Очевидно е дека Русија претставува закана за НАТО. Ова се забележува особено во областа на кибер безбедноста. Русија, исто така, може да претставува опасност и за соседните земји, што може да се забележи од украинската криза, изјави францускиот министер Ле Дриан.

Би можело да ве интересира

Москва: Седум кинески државјани префрлени во болница, се сомнева на коронавирус

Ана Ололовска

Двајца од тројцата заболени во Франција пристигнале на аеродром без симптоми

Ана Ололовска

Русија го задржува правото на реципрочни мерки кон Бугарија

Ана Ололовска

Москва и Анкара тврдат дека во Сирија имало околу 200 случаи на кршење на примирјето

Ана Ололовска

Антитерористичка истрага во Брест и Епинал – спречени можни атентати

Ана Ололовска

Потврден е третиот случај на коронавирус во Франција

Ана Ололовска