Да се укине гасот за државите кои забранија прелет на авионот на Лавров

Од:

Нов предлог од Русија-да се забрани горивото и гасот за државите кои забранија прелет на авионот на министерот за надворешни работи на Руската федерација, Сергеј Лавров.

dobivaj vesti na viber

Според Владимир Џабаров, земјите кои не дале дозвола за прелет на авионот на рускиот министер за надворешни работи, треба да престанат да се снабдуваат со рускиот енергенс.

„Значи, рускиот природен гас што го добиваат овие земји апсолутно не е отровен за нив, додека летот на авионот на рускиот министер создава сериозна загриженост. Прашањето е, можеби тие земји воопшто не треба да ги снабдуваме со руските енергенси?“, напиша првиот заменик-претседател за прашања на Советот на Федерацијата на Русија, Владимир Џабаров на својот канал на Телеграм.

Бугарија, Северна Македонија и Црна Гора не дадоа дозвола за прелет на авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, кој денеска и утре требаше да го посети Белград.

Би можело да ве интересира

Лавров: НАТО отиде предалеку

Катерина Павлова-Николовска

Русите се во „експрес лонец“: Украинците со нова полициска тактика „виновна“ за успехот на контраофанзивата на Киев

А1он

Руски функционер од Херсон со жесток напад врз министерот за одбрана: Шојгу да размисли за самоубиство

Ана Ололовска

Вучиќ од Прага: Дали вие ја казнувате Русија или Србија?

Ана Ололовска

Пахор: НАТО мора да ја остави вратата отворена за Украина

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Пропагандистот на Путин, Сатановски: Ќе ги убиеме сите што се против Русија

Ана Ололовска