Борис Џонсон во изолација по контакт со лице заразено со коронавирус

Од:

Британскиот премиер Борис Џонсон е во самоизолација по контакт со лице кое имало позитивен тест за коронавирус, изјави портпаролот на кабинетот, пренесува Би Би Си.

– Тој ќе продолжи да работи од неговата канцеларија на Даунинг стрит, вклучително и на стратегијата на владата против пандемијата на коронавирусот, додаде портпаролот.

Џонсон беше хоспитализиран со коронавирус во април.

– Овој пат, „премиерот е добро и нема симптоми на Ковид-19, рече портпаролот.

Би можело да ве интересира

Во Хрватска вакцинирани околу 46.000 луѓе, 80 имале лесни несакани ефекти

Ана Ололовска

Во Индија задоволни од успешниот старт на вакцинацијата против Ковид-19

Ана Ололовска

Мицотакис ја прими втората доза од вакцината против Ковид-19

Ана Ололовска

Австралија можеби нема да ги отвори целосно своите меѓународни граници оваа година и покрај вакцинирањето против Ковид-19

Ана Ололовска

Фаучи: Сто милиони дози вакцини во САД во првите 100 дена на Бајден е „изводливо“

Ана Ололовска

Хенкел поради Србија воведува ковид сензори

Ана Ололовска