Велика Британија: Полицијата нуди 23.000 евра за помош за апсење на напаѓачот од Клепам

Од:

Британската полиција денеска понуди награда од 20.000 фунти (23.370 евра) за информација што ќе доведе до апсење на Абдул Езеди, главниот осомничен за хемискиот напад во средата во Клапам, југозападен Лондон.

Интензивната потрага засега не дава резултати, а Езеди, осомничен дека нападнал 31-годишна жена и нејзините две ќерки, се уште не е лоциран.

Британските детективи предупредија дека секој што ќе му помогне се соочува со апсење, додавајќи дека веруваат дека има поединци кои ја кријат неговата локација, објави Гардијан.

Би можело да ве интересира

Британците повеќе не ја сметаат Германија за сигурен сојузник

(ВИДЕО) Бурата Иша ја погоди Британија, откажани летови, илјадници домови без струја

Хорор во Англија: Пронајдени четири тела во куќа во Костеси

А1он

Ковачевски: Со законот за рестриктивни мерки ќе бидат опфатени наши ентитети, санкционирани од САД и Британија

А1он

Кое оружје го користеа САД и Велика Британија за да ги нападнат Хутите

А1он

Австралија, Канада, Франција: Кој дава поддршка на нападот на САД и Британија во Јемен

А1он