Бизарна казна во Индија: соблекле жена и ја терале гола да шета низ село

Од:

„Див“ суд составен од стари луѓе во индиските села осудил една жена на понижувачка казна – таа била насила соблечена, а потоа ја натерале да оди гола низ селото, по казна поради однесување кое нејзините соселани го оцениле како неморално.

Имено, жената пред шест месеци го оставила мажот и побегнала од нејзиното село заедно со љубовникот. Но, неодамна таа се вратила кај својот сопруг, а тој ја примил назад во куќата. Сепак, тоа не било доволно да ја остават намира и нејзините соселани, кои го свикале нелегалниот суд на старци да ја одреди казната.

Според извештаите на локалните медиуми, 35-годишната жена била насила извлечена од домот и тепана, а селаните ја прашувале каде била во изминатите шест месеци. Потоа тие ѝ ја искинале облеката и ја натерале да помине гола низ селото.

Бизарниот инцидент бил и сниман и објавен на социјалните мрежи.

Според извештаите на локалните медиуми, жената-жртва на варварската казна била толку шокирана, што побегнала и никој не знаел каде е неколку дена.

На крајот интервенирала полицијата за да ја заштити жената, а според властите, таа е во шок и се наоѓа под постојан лекарски надзор.

Би можело да ве интересира

Монсунски дождови во Индија, најмалку 125 загинати

Ана Ололовска

Антитела на Ковид-19 има 67 отсто од населението во Индија

Ана Ололовска

Во Индија илјадници луѓе вакцинирани со солена вода

Ана Ололовска

Телата на мноштво жртви од коронавирусот плутаат по реката Ганг во Индија

Ана Ололовска

Индија префлила 50 илјади војници долж границата со Кина

Почина водач на индиска секта со 38 жени и 89 деца, имал висок притисок

Жарко Настоски