Австралиска сенаторка ја нападна Меган Маркл: Еден ден Хари ќе зажали што се ожени со неа и што ја прекина врската со кралското семејство

Од:

Австралиската либерална сенаторка Холи Хјуз ја обвини Меган Маркл дека има „лошо влијание“ врз принцот Хари и изрази уверување дека еден ден Хари ќе зажали за одлуките што ги донел во последните години.

dobivaj vesti na viber

„Тие се ужасни, одвратни луѓе. Ми се гади од двајцата. Мислам дека Хари направи ужасна грешка и мислам дека Меган има страшно влијание врз него. Меган Маркл е страшна личност. Еден ден Хари ќе зажали што се ожени со неа и што ја прекина врската со кралското семејство“, смета сенаторката говорејќи за Скај њуз.

Сенаторката Хјуз додаде дека е изненадена од бројот на покани што војводата и војвотката од Сасекс ги добиле за официјални настани поврзани со погребот на Елизабета Втора, пренесува „дејли меил“.

Би можело да ве интересира

Хари имал расправија со неговиот татко на денот на погребот: „Меган не е добредојдена“

А1он

Одвај го издржаа денот: Кралот Чарлс на работ на солзи, заплака и Меган, Хари изостана од погребниот говор

А1он

Корисници на социјалните мрежи зачудени: Хари и Меган одбија да ја пеат националната химна

А1он

Меган Маркл не можеше да ги задржи солзите додека го носеа ковчегот на кралицата

А1он

Принцовите повторно јавно понижени од своето семејство: Хари ставен во ист кош со својот блуден вујко Ендру

А1он

ВИДЕО: Вилијам и Хари го предводеа историското бдеење на внуците покрај ковчегот на Кралицата