Аргентинец со возило влета во Амбасадата на Кина во Буенос Аирес

Од:

Аргентинската полиција соопшти дека синоќа привела 24-годишен маж откако тој со автомобил удри во влезот на Амбасадата на Кина во Буенос Аирес.

Во инцидентот никој не е повреден, а возачот е приведен.

Според очевидци, тој викал дека има експлозив, но полцијата не пронајде ништо.

Додека неименуван извор од Кинеската амбасада изјави дека мажот барал прием, но откако бил одбиен влегол во возилото и удрил во вратата на дипломатското претставништво.

Би можело да ве интересира

Аргентина станува жариште на Ковид-19 во Јужна Америка

А1он

Аргентина: Професорка болна од Ковид-19 почина за време на онлајн настава

А1он

Црн рекорд во Аргентина: Дневно по над 10 илјадни новозаразени со коронавирус

Ана Ололовска

380 Аргентинци починаа од Ковид-19 во еден ден, највисока бројка досега

А1он

Аргентинците на протести заради владиниот одговор на пандемијата и економската криза

Ана Ололовска

Аргентина почна испитување на хиперимун коњски серум

Ана Ололовска