Американски дипломат е пронајден мртов во Израел

Од:

Американски дипломат вработен во Амбасадата на САД во Израел е пронајден мртов.

Американската амбасада ја потврди информацијата за смртта на дипломат во Ерусалим, истакнувајќи дека тоа не е американскиот амбасадор во Израел.

Иако не се дадени информации за причината за смртта на американскиот дипломат, во соопштението се наведува дека нема сомнителни околности за смртта.

Израелските медиуми јавуваат дека дипломатот бил пронајден мртов во неговиот стан во Ерусалим.

Би можело да ве интересира

Две лица се повредени во терористички напад во Ерусалим

Растат тензиите во Ерусалим на две недели пред светиот муслимански месец Рамазан

ВИДЕО: Напад во Ерусалим, има мртви

Неколку министри го бојкотираа Лавров: „Вие сте виновни, го убивте ОБСЕ“ , рече рускиот дипломат и го напушти состанокот

Орце Костов

Израел: Напаѓачите во Ерусалим веќе биле во затвор поради тероризам

Израел: Цивилите во Ерусалим беа застрелани од Хамас

Горан Наумовски