Алегри: Веќе имав потпишано со Реал Мадрид, а потоа Пирло доби отказ

Од:

Масимилијано Алегри е тренер на Јувентус и се врати во Торино во мај 2021 година, но лесно можеше да заврши и на Сантијаго Бернабеу“. Всушност, италијанскиот стратег откри дека веќе имал потпишано преддоговор со „кралскиот клуб“, а потоа се јавил и му откажал на Флорентино Перез.

dobivaj vesti na viber

„Веќе имав потпишано со Реал Мадрид, но потоа му се јавив на Флорентино Перез и му реков дека нема да дојдам затоа што го избрав Јувентус. Сакав да бидам поблиску до мојот син, кој живее во Торино, со неговата мајка. Сакам да бидам блиску до моите најблиски“, изјави Алегри.

Реал Мадрид минатото лето бараше нов тренер откако вторпат во три години остана без Зинедин Зидан. Сепак, тогаш Јувентус имаше серија лоши резултати, Андреа Пирло доби отказ и така се отвори место за враќањето на Алегри.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Крос се изнервира од новинар: Имаше 90 минути и смисли вакви две п*срани прашања

Мбапе во Реал од наредната сезона

А1он

Реал не размислува за купување на Мбапе во зима

А1он

Реал сака да ги продаде Бејл и Иско во јануари, за Азар, Јовиќ и Дијаз чекаат понуди

Ана Ололовска

И Реал заинтересиран за аргентинскиот напаѓач Алварез

А1он

Анчелоти: Реал е најпрестижниот клуб во светот со најголема историја

Ана Ололовска