14 годишно момче избоде ученици и професори, хорор во училиште, професор доби нож во око

Од:

Момче (14) од Шпанија е уапсено бидејќи со нож избодел тројца професори и најмалку еден ученик во средно училиште во Херез де ла Фронтера на југот на земјата. Полицијата соопшти дека се ранети неколку лица, но дека нема жртви, пренесува „Ројтерс“.

Шпанските медиуми јавуваат дека ученикот нападнал тројца професори и двајца ученици и дека повредите биле различни. Еден од наставниците бил прободен со нож во окото.

Се уште не е познат мотивот за нападот. Ученикот бил фатен на лице место со оружје што го поседувал и е приведен до завршување на истрагата.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Шверцерите на мигранти во Европа имаат нова, морничава тактика

Израел го протера шпанскиот амбасадор

Жена од Шпанија се спасила од киднапер кој ја врзал со катанец и синџир околу вратот

(ВИДЕО) Напаѓач му пукаше на шпански политичар во лице во центарот на Мадрид

Горан Наумовски

ВИДЕО: Нетанјаху е надвор од контрола, треба да се изведе пред Хашкиот суд бара шпанска министерка

Драстично се зголемува бројот на загинати во пожарот во Шпанија

Горан Наумовски