ВИДЕО: Се враќа ли Груевски во белата палата – ќе го пречека ли Данела?

Од:

Пукна љубовта меѓу Данела Арсовска и оние што ѝ обезбедија победа на локалните избори – ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски.

Што се крие зад овој судир – пари, бизнис-интереси и тендери или, пак, се крчка смена на Мицкоски?

На социјалните мрежи сè повеќе се говори и за враќање на Груевски во белата палата.

Кај нас битките се водат на „Фејсбук“, на билборди и во медиуми. И додека пресметката трае и ги окупира медиумите – вистинското прашање е: Како ќе функционира Советот, ќе трпат ли скопјани поради кавгата?

Според сегашните закони, никој и ништо не ѝ може на Арсовска. Може да се отповика, дури и претседател на држава, но не постои начин да се отповика градоначалник. Дали е време да се промени законот?

Гледајте во анализата на „Скен“

Би можело да ве интересира

Мицкоски со повик за национално единство до опозицијата: Да се избориме против хаосот кој го создава оваа власт и да кажеме дека има надеж и дека има иднина во Македонија

Предраг Петровиќ

Мицкоски: Државата е украдена од народот од страна на ДУИ и нивните измеќари СДС, шансата да ја вратиме на народот е на 24 април, а потоа и 8 мај, да ја направиме Македонија повторно горда и твоја

Предраг Петровиќ

Мицкоски: Актуелната власт донесе цикличен артаноиден хибриден режим, по 8 мај Македонија ќе биде повторно слободна и предводена од Влада на ВМРО-ДПМНЕ

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Мицкоски: СДС и ДУИ неколкумина од власта се граѓани од прв ред, а сите други од втор ред

Катерина Ѓуровски

Мицкоски: Тоа што ДУИ го критикува работењето на СДСМ, а СДСМ нема кажано ниту збор против ДУИ, докажува дека се нивни измеќари

Мицкоски: На Македонија не и треба претседател како Пендаровски измеќар на Али Ахмети, туку достоен претседател како што професорката Гордана Силјановска Давкова