ВИДЕО: Путин го крена светот на нозе – НАТО се мобилизира, страв од нуклеарки

Од:

Војната во Украина пред ескалација. Светот е на нога и загрижен по најавите на Путин дека е подготвен да употреби и нуклеарно оружје.

dobivaj vesti na viber

Зошто сега се забрзаа работите? Двете страни брзаат да доминираат пред стартот на зимата, посебно пред дождовната сезона во Украина.

За Русија референдумот во четирите области кои се под нивна контрола ќе им даде можност секој напад на овие територии да го третираат како напад на Русија.

Експертите сметаат дека не блефира кога вели дека ако мора ќе го употреби и нуклеарното оружје, прашање е како светот ќе реагира. Во сите симулации кои ги правел Пентагон, а кои се однесуваат на употребата на нуклеарно оружје од Русија, ако некоја од другите нуклеарни сили возврати – симулацијата завршува со КРАЈ на светот!

Целосната анализа погледнете ја во „Скен“

Би можело да ве интересира

Думата следната недела ќе дебатира за анексија на окупираните делови на Украина

Ана Ололовска

Лавров го обвини Западот за русофобија

Ана Ололовска

Путин потпиша нов закон, драстични казни за тие што одбиваат да се борат

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Грабар-Китаровиќ: Путин би избрал да умре, но нема да признае пораз

Катерина Павлова-Николовска

Путин не блефира за нуклеарното оружје вели Борел

Катерина Павлова-Николовска

На рефрендумите во Украина гласале повеќе од 20% од населението, не се забележани прекршоци

А1он