zmii

Магазин

ВИДЕО: Јама со 2.000 ѕвечарки достапни за онлајн следење

А1он
Љубителите на змии и научниците ќе можат да набљудуваат „Мега дувло“ од 2.000 змии ѕвечарка на оддалечена локација во северниот дел на Колорадо преку онлајн
Македонија

(ФОТО) Змии врие, а кејот на Вардар како џунгла, висока трева и грмушки – од Град Скопје без одговор кога и дали ќе косат

На единствениот повикувачки број за итни случаи 112 имало повици за присуство на змии во објекти во населени места. При прошетките во природа, може да
Македонија

Змии во населени места – Што да прават граѓаните ако наидат или бидат каснати од змија совети од ЦУК

Центарот за управување со кризи (ЦУК) превентивно потсетува дека при прошетки во природа граѓаните може да се сретнат со змии кои, како што наведуваат, најчесто
Македонија

Пријави за змии во дворови на болница и факултет, од ЦУК апелираат на внимателност

Орце Костов
Повеќе повици за многу итни случаи, меѓу нив и опасност од присуство на змии во објекти во населени места, се евидентирани изминатите 24 часа на
Свет

(ВИДЕО) 22 големи змии се пронајдени во женски багаж на аеродром во Индија

А1он
Цариниците на аеродромот во Ченаи (Индија) пронајдоа 22 змии во проѕирни кутии додека го прегледувале багажот на патничка. Жената пристигнала во Индија од Куала Лампур.
Свет

ВИДЕО: Настрада укротител кој тврдеше дека е имун на змиски отров, кобра го каснала за јазикот

А1он
„Човекот-змија“ Бернардо Алварез, славен во родните Филипини поради неговата способност да скротува змии, настрадал откако го каснала кобра која се обидел да ја бакне, јавија
Македонија

Огромна змија вознемири семејство во Визбегово, змии се појавија насекаде и низ центарот на Скопје

А1он
Огромна змија вознемири семејство во скопско Визбегово. Влечугата ја затекнале во празниот базен во дворот, а морале сами да ја извадат. Слични ситуации има и
Магазин

ВИДЕО: Oгромна змија го задуши тренерот сред циркуска претстава

А1он
Еден циркуски изведувач бил задушен од голема змија за време на шоу во Русија. Шокантните снимки покажуваат дека човекот паѓа на колена откако змија, опишана