zamenici ministri

Македонија

Почна собраниската расправа за избор на заменици на министрите во Владата

А1он
Справување со последиците од пандемијата, зачувување на работните места, создавање функционална економија и враќање на економскиот раст на четири отсто, унапредување на животниот стандард на
Македонија

Владата ги објави имињата на предложените заменици-министри: Назим Буши во МВР, Агим Нухиу во Правда

А1он
Владата, која во име на премиерот Зоран Заев денеска ја достави листата со предлози за замениците-министри со нивните биографии до Собранието, попладнево преку соопштение ги
Видео Македонија

ВИДЕО: Митото ни откри кои се замениците министри во Владата

Дејан Павлески, Ѓонул Бајрактар, Садик Бекири, Беким Максути, Александар Бајдевски… Можеби овие имиња се непознати за граѓаните, но тие месечно земаат плата од 60 до
Македонија

Колемишевски, Наумовска и Мехмедовиќ нови заменици-министри во Владата

А1он
Кирил Колемишевски, Елизабета Наумовска и Неџад Мехмедовиќ се нови заменици-министри во Владата откако пратениците гласаа попладнево на 110-тата седница која почна вчера. Во ресорот економија
Македонија

Собраниска расправа за избор на заменици-министри

А1он
Станува збор за луѓе кои се образовани и со големо практично истуство, кои имаат голема желба и љубов од позиција како заменик министер во соодветен