vucic

Регион

Србија и Турција потпишаа договор за слободна трговија

А1он
Соработката меѓу Турција и Србија е од клучна важност за одржување на стабилноста, мирот и просперитетот на Балканот и ширум цела Европа, изјави турскиот претседател
Регион

Вучиќ: Каталонија е најдобар пример за двојните аршини

А1он
Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека ставот на Европската комисија оти референдумот за независност на Каталонија е нелегален, е најдобар пример за двојните аршини
Македонија

(ВИДЕО) Вучиќ: Македонија вети дека нема да гласа за Косово во УНЕСКО

А1он
Македонската влада ни вети дека нема да гласа за Косово во УНЕСКО, сепак ќе почекаме да видиме, рече претседателот на Србија, Александар Вучиќ гостуваше во
Регион

Бентли се „зачука“ во возилото на Александар Вучиќ, приведени тројца

А1он
Поради загрозување на безбедноста на српскиот претседател приведени се три помлади лица кои со возило „бентли“ ја пресекле колоната возила во која се наоѓал Александар
Македонија

Вучиќ: Покана до Заев за одржување заедничка седница на двете влади

А1он
Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска ја известил амбасадорката на Македонија Вера Јованвска Типко дека српската премиерка Ана Брнабиќ ќе упати покана до македонскиот премиер
Македонија

ЕУ ги поздравува договорот и конструктивноста на Заев и Вучиќ

А1он
Европската унија денеска го поздрави решавањето на билатералното прашање меѓу Србија и Македонија. По повод постигнувањето договор од пет точки меѓу македонскиот премиер Зоран Заев
Македонија

Вучиќ утре ќе разговара со македонската амбасадорка во Белград

А1он
Српскиот претседател Александар Вучиќ утре ќе ја прими македонската амбасадорка во Белград Вера Јовановска Типко. Средбата ќе се одржи во 11 часот, пренесува Танјуг. Претседателот