haradinaj

Регион

Харадинај: Курти очајно се обидува да ги прикрие несогласувањата со сојузниците, особено со САД

А1он
Претседателот на Алијансата за иднината на Косово (АБК), Рамуш Харадинај, оцени дека изјавата на премиерот Албин Курти дека не се согласува со САД за некои
Регион

Харадинај бара вонредна собраниска седница за уривање на Владата на Курти

А1он
Лидерот на опозициската Алијанса за иднината на Косово, Рамуш Харадинај, по вчерашното апсење на двајца функционери на Министерството за индустрија, претприемништво и трговија (МИПД) и
Свет

Харадинај: САД бараат намалување на тензиите и отстранување на барикадите во северниот дел на Косово

А1он
Претседателот на Алијансата за иднината на Косово (АБК), Рамуш Харадинај изјави дека американскиот амбасадор Џеф Ховенер и специјалниот пратеник на САД за Западен Балкан Габриел
Регион

Харадинај: Државата не се држи со милостина, Курти е најобичен измамник

А1он
Лидерот на опозициската Алијанса за иднината на Косово, Рамуш Харадинај, вели дека премиерот Албин Курти е „најобичен измамник“, кој сака да ја држи државата со
Регион

Харадинај: ЕУ да им го предаде на САД портфолиото за конечниот договор меѓу Косово и Србија

А1он
Лидерот на Алијансата за иднината на Косово, поранешниот премиер, Рамуш Харадинај вели дека е време Европската Унија да му го предаде на претседателот на Соединетите
Регион

Харадинај: Белград ќе биде бомбардиран ако само еден српски војник стапне во Косово

А1он
Поранешниот косовски премиер, лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК), Рамуш Харадинај смета дека, и покрај напнатата ситуација во светот по руската агресија на
Регион

Харадинај: Ситуацијата во Косово никогаш не била потешка

А1он
Лидерот на опозициската Алијанса за иднината на Косово (ААК), поранешниот премиер Рамуш Харадинај вели дека „ситуацијата во Косово никогаш не била потешка, ниту од егзистенцијален,
Регион

Харадинај: Дијалог со Србија само со посредство на САД, нема мини шенген без заемно признавање

А1он
Поранешниот премиер на Косово, Рамуш Харадинај, во интервју за албанската Ора њуз, изјави дека дијалогот Приштина-Белград не треба да продолжи без присуство на Соединетите Американски
Регион

Харадинај: Курти е одговорен за евентуалното загрозување на партнерството со САД

А1он
Поранешниот косовски премиер, лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК), Рамуш Харадинај ја осуди вчерашната изјава на портпаролот на Владата на Албин Курти, Прпарим
Регион

Опозицијата го нападна Курти – за Харадинај настапот во Брисел е смешен, ДПК смета дека се игра по нотите на Вучиќ

А1он
Претседателот на Алијансата за иднината на Косово, Рамуш Харадинај, го оцени како неуспех учеството на косовскиот премиер Албин Курти на разговорите со српскиот претседател Александар