vodno

Македонија

Бојадисување градинки во Македонија и означување на планинарските патеки на Водно

А1он
Младинскиот Совет при Американската амбасада во Македонија и SWT Алумни Македонија ќе ги бојадисуваат оградите и ѕидовите на неколку градинки во Македонија и ќе означат дел
Македонија

Демонстрација на безбедноста на жичницата „Милениумски крст“

А1он
авното сообраќајно претпријатие „Скопје“ денеска организира демонстрација на безбедноста на жичницата „Милениумски крст“. Како што соопштуваат од ЈСП Скопје, демонстрацијата се однесува на сигурноста во случаи на
Македонија

Продолжено работното време на жичарницата на Водно

А1он
Јавното сообраќајно претпријатие Скопје поради убавото време, за два часа го продолжи работењето на жичарницата од Средно Водно до врвот. Продолженото работно време ќе важи до крајот на
Македонија

Украдени сончеви колектори и акумулатори од светилките на видиковците на Водно

А1он
Непознати сторители викендов украле два сончеви колектори и два акумулатори од светилките на соларна енергија на големиот видиковец на Водно. Дополнително, оштетен е уште еден