vimbldon

Спорт

Венус Вилијамс се избори за ново финале на Вимблдон

А1он
Американката Венус Вилијамс се избори за ново финале на неофицијалното Светско тениско првенство, Вимблдон. Десетата носителка на третиот овогодишен Гренд слем, Вилијамс во полуфиналето беше
Спорт

Венус Вилијамс и Габрине Мугуруза се пласираа во полуфиналето на Вимблдон

А1он
Венус Вилијамс и Габрине Мугуруза обезбедија пласман во полуфиналето на неофицијалното Светско тениско првенство Вимблдон. Во дуелот од двата досега завршени меча од чевртфиналето, Американката,
Спорт

Ѓоковиќ ја комплетира листата на четврфиналисти на Вимблдон

А1он
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е последниот осми патник во четвртфиналето на неофицијалното Светскот тениско првенство Вимблдон. Ѓоковиќ во последниот меч од осминафиналната рунда кој се