Серена на „Вимблдон“ ќе биде украсена со кристали „Сваровски“

Од:

Американската тенисерка Серена Вилијамс на претстојниот Грен слем во Лондон ќе носи фустан украсена со брош во форма на логото на Најк со 34 кристали на „Сваровски“.

Кристали ќе ги означуваат годините на Серена која во 2016 година го освои Вимблдон.

-Сакав Серена да почувствува дека може да стави нешто од нејзината баба. Но, се разбира, направивме се што е во модерен стил, создаден специјално за Серена, изјави дизајнерот Еби Свонкт.

„Вимблдон 2019“ ќе се игра од 1 до 14 јули.

Би можело да ве интересира

Шарапова и Венус Вилијам добија „вајлд-карта“ за турнирот во Синсинати

Ана Ололовска

Бекер: Публиката на Вимблдон да биде свесна за величината на Ѓоковиќ

Ана Ололовска

Ѓоковиќ: Надал и Федерер се една од главните причини да продолжам да играм

Ана Ололовска

(ВИДЕО) По триумфот во Вимблдон, Ѓоковиќ: Ја прифаќам поканата од премиерот да ја посетам Македонија

Татјана Ташкова

Ѓоковиќ го победи Федерер во најдолгото финале на Вимблдон

Татјана Ташкова

Халеп во финалето на Вимблдон постави рекорд во неизнудени грешки