veljanovski

Македонија

(ВИДЕО) Мисовски до Вељаноски: Ти за беспари се понижуваш да штитиш злосторничко здружение

А1он
Пратеникот од НСДП, Горан Мисовски го обвини претседателот на Собранието од претходниот пратенички состав, Трајко Вељаноски, дека штити злосторничко здружение врз кое е покренато обвинение