tviter

Свет

Ѓул веднаш зад Обама по бројот на следбенции на Твитер

А1он
Турскиот претседател Абдула Ѓул е на второ место меѓу светските лидери по бројот на следбеници на социјалната мрежа Твитер, по американскиот претседател Барак Обама, соопшти