tviter

Македонија

Твитер: 20.000 крави на Субрата во Џумајлија ќе протестираат за слобода на нивниот стопан

А1он
Откако денеска беше уапсен индискиот бизнисмен Субрата Рој твитер заедницата со свои коментари за актуелниот случај:
Македонија

ФОТО: Македонските твитерџии позираа голи

А1он
Македонската Твитер заедницата, односно 25 млади членови на социјалната мрежа, оваа година се дел од веќе традиционалниот #ТвитерКалендар – тие се фотографираа голи, со цел
Магазин Македонија

Твитер: Кој има најмногу кругови? Олимписко знаме, Audi или Општина Центар

А1он
Секогаш инвентивната Твитер заедница, на свој, оригинален начин го искоментира проблемот кој  предизвика остри реакции и протести. Еве како Твитерџиите одговараат на прашања на Екстерното
Македонија

Милошоски на Твитер му ја честиташе победата на Жерновски

А1он
Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, кој е познато дека е многу активен на Твитер, му ја честиташе победата на Андреј Жерновски во Центар.
Свет

Ѓул веднаш зад Обама по бројот на следбенции на Твитер

А1он
Турскиот претседател Абдула Ѓул е на второ место меѓу светските лидери по бројот на следбеници на социјалната мрежа Твитер, по американскиот претседател Барак Обама, соопшти