titanik

Македонија

Јанкулоска и Божиновски не се во Македонија

А1он
Основниот суд Скопје денеска соопшти дека поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска и генералниот секретар на Владата, Кирил Божиновски, не се во Република Македонија.
Македонија

(ВИДЕО) Кривичен суд: Да не се лицитира со имиња на судии, зашто тоа е притисок врз судот

А1он
Основниот суд Скопје 1 ги одби барањата за притвор од Специјалното јавно обвинителство поднесени за поранешниот министер Миле Јанакиески градоначалникот Едмонд Темелко е одредена мерка
Видео Македонија

ВИДЕО: За Велија, Љубе, Кежаровски лесно се определуваше притвор, но не и за Миле и Темелко

А1он
Истражниот судија не се „осмели“ и не определи притвор за осум лица во случајот „Титаник“, како што бараше Специјалната јавна обвнителка. Иако се товарат за
Македонија

Кежаровски: Нашето судство низ две слики

А1он
Новинарот Томислав Кежаровски реагира за двојните страндарди на Основниот суд Скопје1. – Нашето судство претставено низ две слики. Приведување за обелоденети злоупотреби и приведување за
Македонија

ВИДЕО: Нема притвор за Јанакиески и Темелко

А1он
Во 3.30 рано утринава, судиите ги напишаа решенијата со кои ги ослободуваат од притвор осомничените во случајот „Титаник“. Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле