tirz tetovo

Истражувања Македонија

Првиот македонски електричен автомобил на „Еколог“ го нема: „Дестани ме исфрли од “Некст е.ГО’, фирма која јас ја основав“

Орце Костов
Точно една година помина откако премиерот Димитар Ковачевски и Артан Груби помпезно ја најавија изградбата на германската фабрика „Некст е.ГО“ која требаше да произведува автомобили
Економија

Отворена фабриката на американски „Леар“ во ТИРЗ Тетово

А1он
Американската компанија „Леар“ денеска во Тетово го отвори својот прв производствен капацитет во Македонија. Првично, оваа компанија почна со работа на  браунфилд локација во Гостивар