mickovski

Македонија

Мицкоски – Сијарто: Македонија е предолго надвор од ЕУ

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со министерот за надворешни работи на Унгарија Петер Сјарто. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски посочи дека Македонија е
Македонија

Мицкоски: Ковачевски е исплашен, бега од избори, од дебата

А1он
Ја злоупотребуваат Европската Унија за да крадат, а фатени се живи како крадат. Фатени се апла како имаат намера да профитираат од проект вреден неколку
Македонија

Мицкоски од Тетово: Време е ДУИ да оди во пензија и во опозиција

А1он
Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во Тетово се обрати на трибина на тема „Социјални политики против иселување и сиромаштија” која се организираше во рамки
Македонија

Мицкоски: Пред партијата е победа на следните претседателски и парламентарни избори

А1он
Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва порача дека пред партијата е победа на следните претседателски и парламентарни избори, но оти е потребно самообединување, како
Македонија

Мицкоски кон Ковачевски: Кога човек е слаб, немоќен и кукавица тогаш за да се прикаже жртва го вовлекува своето семејство

А1он
Кога човек е слаб, немоќен и кукавица тогаш за да се прикаже жртва го вовлекува своето семејство. Денес на прес конференција Ковачевски ме обвини дека
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Со овие луѓе во овие институции не само што нема надеж, туку корупцијата и криминалот може само да се продлабочуваат

А1он
Што се однесува до Град Скопје, мојот совет и до Ковачевски и до Арсовска е кога ќе се среќаваат тајно наместо да договараат провизии од
Македонија

(ВИДЕО) Мицкоски: Брисел да даде гаранција дека ќе нема вето во иднина, дотогаш нема промена на Уставот

А1он
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на денешната посета на општина Аеродром одговарајќи на новинарско прашање за став околу барањето на албанските партии за
Македонија

Мицкоски за повикот на Османи: Требаше да седнеме на маса пред да ги потпишат капитулантските договори

А1он
Како и обично, доцнат едно две три години во своите намери. Требаше пред да ги потпишуваат овие капитулатнски договори да седнеме на маса. Вака претседателот