stamov

Македонија

Ограбена канцеларијата на „Донирај Компјутер“ во Кавадарци

Борче Стаменов, кој со години поправа стари компјутери за голем број деца да имаат услови за следење на онлајн наставата, на фејсбук објави дека од
Македонија

Борче Стамов контра граѓаните: Не сака референдум во Дојран

А1он
Градоначалникот на Дојран, Борче Стамов не ја потпиша одлуката за референдум за рудникот „Казандол“ и со тоа истата нема да може да биде објавена во
Македонија

Општина Дојран и Борче Стамов молчат, изостанаа одговори на новинарски прашања

А1он
Мистеријата чиј бил џипот кој го возел градоначалникот на Дојран, Борче Стамов и беше дел од сообраќајна незгода продолжува. Општина Дојран и по пет дена
Македонија

Молк во Дојран за незгодата на Стамов, не кажуваат ни дали џипот е општинско возило

А1он
Општина Дојран остана глува на прашањата на А1он за став на градоначалникот за сообраќајната несреќа во која учествуваше тој, а сериозно беа повредени момче и
Македонија

(ВИДЕО) Тушева: Јанкулоска ја крие сообраќајката која ја предизвика Борче Стамов

А1он
Власта на ВМРО-ДПМНЕ е закана по животот на граѓаните во буквална смисла на зборот. Последна потврда за ова е сообраќајната несреќа во која учествуваше градоначалникот