Ограбена канцеларијата на „Донирај Компјутер“ во Кавадарци

Од:

Борче Стаменов, кој со години поправа стари компјутери за голем број деца да имаат услови за следење на онлајн наставата, на фејсбук објави дека од нивната канцеларија во Кавдарци се украдени неколку компјутери.

„Се случи и тоа. Сабајле во 3.59 некој ги обил канцелариите на Донирај Компјутер во Кавадарци. Украл 4-5 Леново лап топа, 6-7 Apple Mac book pro и повеќе нови (20-25) ССД дискови од 120гб. Имаме снимки кои треба да ги прегледаме утре во полиција и опис на лоповот.“, вели Стамов.

Стамов апелира ако некој добие понуда да купи или забележат оглас за продавање од споменатите работи, да го известат за да се пронајде и крадецот, а и украдените компјутери.

„Кавадарчани ве молам да споделите и да помогнете да се најде сторителот. Срамота е да се краде од иницијатива како нашава, срамота.“ вели Стаменов на Фејсбук кој објави и фотографии од украдените компјутери.

Би можело да ве интересира

Уапсени државјани на Северна Македонија кои краделе луксузни автомобили на Халкидики

ОЈО Скопје покрена постапка против 19-годишен скопјанец осомничен за неколку кражби

Предраг Петровиќ

Татко го натерал малолетниот син да ограби пензионерка од Битола

Тешка кражба во Скопје: Ограбил маж заканувајќи се со нож, одзел 2.250 денари

Орце Костов

Малолетник уапсен во Скопје – нападнал и ограбил друг малолетник

А1он

Дигнаa во воздух банкомат во Чаир – до парите не дошле, но од силната експлозија оштетени три возила

А1он