sport life

Спорт

Чемпионшип лигата му донесе милионска добивка: Типувал исто на сите 12 меча во Sport Life и погодил

А1он
Среќно и со милионска добивка заврши драмата во англиската Чемпионшип лига за играчот на Спорт Лајф во Скопје-Центар. Типувал само на 12 натпревари од последното
Македонија

Комплетно реновирано спортското игралиште на ОУ „Кочо Рацин“ – донација на Sport Life

А1он
Со донација на „Sport Life“, игралиштето во ОУ Кочо Рацин –Скопје, е комплетно реновирано во мултифункционално спортско игралиште, за спортови како: фудбал, одбојка, ракомет, а