oblozuvanje

Економија

Со Лаки бонусот на Спорт Лајф до бонус од 10.000 евра

А1он
Вчерашниот ден беше неверојатен за прогнозерите во Sport Life – Дебар Маало и Аеродром, a како резултат на освоениот фантастичен „Лаки бонус 888“ на добивката,
Економија

Новиот закон за игри на среќа ја брише целата индустрија!

А1он
Законското решение кое се предлага би можело да има несогледливи последици врз целата економија, а државната каса би останала без 280 милиони евра кои приредувачите
Економија

Строго ограничено рекламирањето на обложувалници и на казина во Шпанија

А1он
Шпанската Влада донесе одлука за драстично намалување на рекламирањето на спортски обложувачници и коцкање во медиумите и на интернет, со цел да се спречат социјалните
Економија

АСОМ: Да се почитуваат мерките за заштита од вирусот

А1он
Асоцијацијата на спортски обложуваници апелира до играчите и во најава на есенски бран на вирусот да се почитуваат мерките за лична заштита при доаѓање во
Економија

АСОМ: Онлајн обложувањето на домашните веб страници e безбедно, а преку странските забрането и ризично

А1он
Асоцијацијата на спортски обложувалници соопшти дека откако во април оваа година Владата на Република Северна Македонија донесе уредба со што се овозможува онлајн спортско обложување,