Започнува големото финале на типстер купот на Sport Life со главна премија – стан на Водно!

Од:

Од денес 10-ти август, стартува финалната фаза на Типстер купот 2019/2020 на Sport Life, која ќе трае во наредните 30 дена, сè до 10 септември. Тогаш ќе се знаат и 10-те најдобри „типстери“ на овој традиционален натпревар на Sport Life.

Победникот го очекува главната премија-нов стан на Водно, додека за останатите 9 натпреварувачи следуваат вредни поени за подароци по нивен избор од СЛ Маркетот. За освоеното 2-ро место следуваат 5 милиони поени, за 3-то место 2 милиони поени, за 4-то место – 1 милион, за 5-то место – 500.000 поени, за 6-то место – 200.000, 7-мо место носи 100.000 поени, 8-мо место – 50.000 поени, 9-то место – 40.000 поени и 10-то место – 30.000 СЛ Маркет поени.

Ова година, импресивна бројка од 3 520 натпреварувачи влегоа во финалната трка на Типстер купот. Тоа се победниците од претходните 9 месечни етапи (по двајца од секој објект), кои се натпреварува во типувањето, со добитните, но и со недобитните тикети. Директен пласман остварија и 6 најдобри играчи од акцијата „До 50 шанси за 100.000 денари“.

За сите обложувачи што се пласираа во финалето Sport Life обезбеди и ваучери од 50 денари, со услов да одиграат барем 10 тикети со СЛ картичката.

Финалистите ќе имаат добра можност да го покажат своето спортско знаење и умешност во прогнозите со оглед на актуелната богата понуда на атрактивни и возбудливи натпревари од Лигата на шампиони, од Лигата Европа, натпреварите на плејофот на НБА и НХЛ, како и мечевите од другите државни првенства.

Правилата за натпреварување и начинот на пресметување на поените за рангирање во купот, можете да ги најдете на следниот линк

Би можело да ве интересира

Чемпионшип лигата му донесе милионска добивка: Типувал исто на сите 12 меча во Sport Life и погодил

Ана Ололовска

Нови бонусни акции во SPORTLIFE

Ана Ололовска

Играч од Свети Николе „Фати милионче“

Ана Ололовска

До 500 денари бонус на првата уплата! Нова акција на Sport Life за онлајн-обложување

Ана Ололовска

Комплетно реновирано спортското игралиште на ОУ „Кочо Рацин“ – донација на Sport Life

Ана Ололовска

Најдобриот во Sport Life добива стан! Започна Типстер купот 2019/2020

Ана Ололовска