soobrakajka siti mol

Македонија

Ќе му се суди на возачот кој ја прегази Викторија кај „Сити мол”

А1он
Советот за оценка на обвинителен акт, по одржана седница, во врска со сообраќајката пред Сити мол, во која животот го загуби 24-годишна девојка, донесе решение
Македонија

Возачот кој ја усмрти Викторија возел со 67 километри на час, покренато обвинение и се бара да остане во притвор

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт за кривично дело – Тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во
Македонија

Заврши истрагата за трагедијата кај „Сити мол“, според адвокатот на возачот не се обезбедени сите докази

Кристијан Ландов
За 12 дена заврши истрагата за сообраќајката на раскрсницата пред „Сити мол“, каде загина 24-годишната радовишанка Викторија Николова, повреден беше Леонид Даов, а возачот Јордан
Македонија

Мајката на повредениот до возачот: Посакувам совеста да ти ја гризе душата

А1он
Татјана Даова, мајка на повредениот кој беше прегазен на пешачкиот премин пред „Сити мол“, упати порака до 22-годишниот возач кој заврши во притвор. Даова, возачот
Видео Македонија

ВИДЕО: Возачот се каел и признал вина, тврдел дека возел од 40 до 45 километри на час

Кристијан Ландов
Изразил каење и признал вина. Ова е епилогот од трите распити на возачот Јордан Ѓ. кој ја усмрти 24-годишната Викторија Николова. Неговиот адвокат Душко Јанковиќ
Видео Македонија

ВИДЕО: Без да одговори со колкава брзина возел и дали чувствува вина, возачот влезе во комбето за Шутка

Кристијан Ландов
Возачот Јордан Ѓ. со лисици на рацете го напушти Кривичниот суд по два часа распит и исто толку чекање на одлуката за одредување на притвор.
Видео Македонија

ВИДЕО: Возачот однесен во притвор, за адвокатот мерката е изнудена од јавноста

Кристијан Ландов
Судот му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „Цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а удри и во нејзиното
Македонија

Семафорите биле исклучени, возачот што ја уби девојката возел над дозволената брзина и не застанал на пешачки

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека ги сторило кривичните дела – Тешки
Македонија

Се бара притвор за 22-годишниот возач, судот ќе одлучува за мерката на Обвинителството

Кристијан Ландов
Обвинителството ќе бара притвор за 22-годишниот Ј.Ѓ., возач кој управувал со џипот „Цитроен Ц4, со кој беше усмртена младата Викторија од Радовиш, дознава „А1он“. Тој
Македонија

Возачот однесен во Обвинителство, кривичната од полицијата против него е поднесена – следува одлука дали ќе се бара притвор

А1он
Поднесена е кривичната пријава од полицијата против 22-годишниот возач кој вчеравечер ја прегази младата Викторија М. на пешачки премин, а почина на лице место, дознава