soobrakajka siti mol

Македонија

Таткото на загинатата Викторија до судиите: Ја убивте вие повеќе од убиецот, кого го направивте жртва

Кристијан Ландов
Откако Апелација ја зголеми казната затвор за возачот кој ја прегази Викторија Николова кај „Сити мол“, за семејството на загинатата, таа е убиена по третпат.
Македонија

Апелација одлучи возачот кој ја прегази Викторија кај „Сити мол“ да лежи четири години затвор, наместо три

Кристијан Ландов
Апелација му ја зголеми казната на четири години затвор на возачот Јордан Ѓоргиев кој смртоносно ја прегази Викторија Николова на пешачкиот премин на раскрсницата кај
Македонија

ВИДЕО: Пијаница со 150 км/ч ми го уби детето, издржа казна четири години и излезе, каде јас да барам правда, праша мајка на протестот пред судот

Маја Илиевска-Пачемска
Поддршка на семејството на 24-годишната Викторија, која загина кај „Сити мол“, на денешниот протест ред Кривичниот суд дадоа родители и на други деца што загинаа
Македонија

Вложена жалба на пресудата за тешката сообраќајна несреќа во скопски Карпош

А1он
Надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, незадоволен од висината на изречената кривична санкција, денеска вложи жалба против првостепената пресуда на Основниот кривичен суд
Македонија

Сестрата на загинатата Викторија: Срамота за судот, имате ли барем грам човечност?

Кристијан Ландов
Стојне Јанева, сестрата на загинатата Викторија која беше прегазена на пешачки премин кај „Сити мол“, смета дека возачот е сега жртва во случајот, а не
Македонија

Протест пред Кривичен в петок, поради тригодишната казна за возачот кој ја усмрти Викторија

Кристијан Ландов
Момчето на загинатата Викторија, а повреден во сообраќајката кај „Сити мол“, Леонид Даов, организира протест пред Кривичниот суд. Во повикот објавен на социјалните мрежи посочува
Македонија

(ВИДЕО) Семејството на покојната со плач по пресудата: Немам зборови, згрoзен сум од оваа држава

Кристијан Ландов
Семејството на загинатата Викторија Николова и адвокатот на Леонид Даов, сметаат дека пресудата за возачот Јордан Ѓоргиев е еднаква на ослободителна. Владимир Михајловиќ, адвокат на
Македонија

ВИДЕО: Три години затвор за возачот кој усмрти пешак кај „Сити мол“

Кристијан Ландов
Тригодишна затворска казна доби возачот Јордан Ѓоргиев кој ја стори сообраќајната несреќа кај „Сити мол“. Тој доби и забрана за управување со моторно возило следните
Видео Македонија

(ВИДЕО) Возачот Јордан: Камо да можам да сменам нешто, да можам би го сменил местото со покојната

Кристијан Ландов
Возачот Јордан Ѓоргиев кој ја стори несреќата кај „Сити мол“ изрази каење. Неговиот адвокат Душко Јанковиќ кажа дека тој никогаш не спорел дека ја сторил
Македонија

Возачот кој ја стори сообраќајката кај „Сити мол“ призна вина

Кристијан Ландов
Возачот Јордан Ѓоргиев кој ја стори сообраќајката кај „Сити мол“, а во која Викторија Николова го загуби животот призна вина. Тој пред судијката Љубинка Башевска