viktorija

Македонија

ВИДЕО: Пијаница со 150 км/ч ми го уби детето, издржа казна четири години и излезе, каде јас да барам правда, праша мајка на протестот пред судот

Маја Илиевска-Пачемска
Поддршка на семејството на 24-годишната Викторија, која загина кај „Сити мол“, на денешниот протест ред Кривичниот суд дадоа родители и на други деца што загинаа
Свет

Австралиската држава Викторија уште шест месеци во вонредна состојба

А1он
Поради состојбата со коронавирусот, во австралиската држава Викторија денеска е продолжена вонредната состојба за уште шест месеци. Горниот дом на Парламентот на Викторија донесе закон
Свет

Пожари и натаму ја пустошат австралиската сојузна држава Викторија

А1он
Поради пожарите во австралиската сојузна држава Викторија, каде изгореа десетици домови, издадени се предупредувања за градовите источно од Мелбурн, изјави високиот функционер за вонредна состојба,