soobrakajka siti mol

Македонија

Побарани се снимките од надзорните камери на раскрсницата, за да се утврди како загина младата радовишанка

А1он
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје синоќа изврши увид на местото на тешка сообраќајна несреќа во близина на трговскиот центар „Сити мол“ во Скопје,
Македонија

Возачот што ја усмрти девојката од Радовиш се уште во полиција чека дали ќе добие притвор

Кристијан Ландов
Возачот на возраст од 22-години кој управуваше со автомобилот „Цитроен“, и натаму се наоѓа во полициска станица, каде е спроведен по увидот. Вториот пешак кој
Македонија

Прегазената девојка е од Радовиш, нејзиното момче е префрлено во болница

А1он
Девојката која загина откако беше прегазена на пешачки премин кај Сити мол била од Радовиш и имала 24 години. Со неа било нејзиното момче, исто
Македонија

Прегазена девојка на пешачки кај Сити мол

А1он
Загина 24-годишна девојка откако вечерва беше прегазена на пешачки премин во близина на Сити мол во Скопје. Девојката преминувала улица на пешачки премин, кога автомобил