socijalni stanovi

Македонија

Доделени 45 социјални станови во Неготино

А1он
Вкупно 45 социјални станови беа доделени денеска во Неготино, во новоизградената социјална зграда. Становите се еднособни и двособни со површина од 35 до 45 квадратни
Економија

Фрчкоски: Социјална зграда вредна 10 милиони евра, СДСМ инвестира во инфраструктура и се грижи за ранливите

А1он
СДСМ инвестира во современа инфраструктура но се грижи и за ранливите граѓани. Се наоѓаме во општина Бутел во Скопје, ова зад мене е најголемата социјална
Економија

Ковачевски им ги предаде клучевите од становите на 28 семејства во социјалната станбена зграда во Гевгелија

А1он
Премиерот Димитар Ковачевски заедно со министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на АД за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор,
Економија

Педесет и две социјални семејства од Гевгелија ќе добијат социјален стан

А1он
Министерот за транспорт и врски, Благој Бочаврски, директорот на АД за стопанисување со станбен и деловен простор Зоран Ѓорѓијев, како претставници од Центарот за социјални
Економија

Бочварски: Го распишавме јавниот повик за распределба на социјалната зграда во Свети Николе

А1он
Министерството за транспорт и врски денеска го објави јавниот оглас за распределба на 48 станови во социјалната зграда во Свети Николе. Јавниот повик трае 30
Економија

Бочварски: Од утре јавен оглас за распределба на 70 социјални станови во Гостивар

А1он
Социјално ранливите семејства од Гостивар од утре ќе може да аплицираат за стан во социјално станбената зграда. Министерството за транспорт и врски го објавува јавниот
Економија

Бочварски: Од почетокот на 2023 година ќе распределиме 34 социјални станови во Кочани

А1он
Минстерот Бочварски денеска беше во увид на изградба на социјалната зграда во Кочани, каде се градат 34 социјални станови. Тој очекува зградата да биде готова
Македонија

(ВИДЕО) Бочварски: Привршуваме со изградбата на социјалната зграда во Гевгелија

А1он
Социјалната зграда во Гевгелија со која треба да биде решено станбеното прашање на 52 семејства се очекува да биде завршена до април следната година. Низ
Македонија

Завршена социјална зграда во Пробиштиш со 48 станбени единици

А1он
Социјалната зграда во Пробиштип ќе овозможи решавање на станбеното прашање на 48 семејства од социјално ранливите категории на граѓани. Становите се со површина од 35
Македонија

Во тек е изградба на станбена зграда со 29 социјални станови во Велес

А1он
На локација во новиот дел на Велес, веднаш до пругата Велес-Битола до станбениот комплекс „Атлантис“, во тек е изградба на станбена зграда со пет ката