skolska godina

Македонија

Учениците се враќаат на настава, во оваа учебна година првпат ќе имаат и пролетен распуст

А1он
За над 200 илјади основци и средношколци денеска почнува учебната 2023/2024 година која, со одлука на Владата, првпат ќе заврши на 17-ти наместо на 10
Македонија

Шестоодделенците ќе учат од прирачници, другите учебници се испечатени и се испорачуваат информираше МОН

Орце Костов
Испечатени се сите учебници кои досега се одобрени за користење од страна на Националната комисија за учебници и интензивирана е испораката до училиштата, соопшти Министерството
Магазин

Okaidi Back to School: Супер подароци и попусти за среќен почеток!

А1он
Постои ли поубав ден од први септември? Можеби, но тој со себе секогаш носи една поинаква магија каква што нема во ниту еден друг ден.